O ušních čakrách se zatím nikde moc nehovoří. 

Tyto čakry se nacházejí uvnitř hlavy, těsně nad levým a pravým uchem. Na rozdíl od ostatních čaker se netočí a jsou natočeny o 30 stupňů nahoru od vodorovné osy. Mají nádhernou červenofialovou barvu. Zdravé ušní čakry vypadají jako dva zářivé drahokamy zbarvené do "kaštanova", z jejichž nitra probleskují bílé a světle fialové paprsky. Zanesené ušní čakry jsou neprůhledné a nevychází z nich žádné světlo. Jsou tmavé a zkalené.

Základní informace

Související téma: jasnoslyšení
Barva: červenofialová
Umístění: uvnitř hlavy těsně nad ušima

 

Charakteristika ušních čaker

Ušní čakry ovlivňují myšlenky a pocity týkající se těchto oblastí:

* Komunikace s Bohem - neochota nebo naopak přílišná touha slyšet božský hlas a bytosti duchovních sfér.
* To, co kdy slýcháte a co jste kdy slyšeli - fráze a myšlenky, ať už láskyplné nebo založené na strachu, jež vám uvízly v mysli, nemilosrdný postoj k lidem, kteří vás slovně napadli, pozitivní i negativní zprávy z médií, forma i energie hudby, hluk a zvuky z vašeho okolí.

Ušní čakry jsou důležitými orgány pro schopnost slyšet bytosti duchovních sfér, neboli "jasnoslyšení, který nám umožňuje slyšet Boha, naše Vyšší já, anděly a nesmrtelné mistry. Tyto čakry se nejčastěji ucpou, když nechceme odpustit člověku, který nám řekl něco, co pro nás bylo bolestivé slyšet. A když se z jakéhokoli důvodu obáváme slyšet svůj vnitřní hlas a následovat ho, scvrknou se, ztmavnou a zakrní.