Čakra a endokrinní systém - podvěšek mozkový

Podvěšek mozkový je začleněn do organické struktury u spodní hrany čelní kosti blízko obočí. Kdysi byl nazýván "hlavní žlázou" endokrinního systému, později se však zjistilo, že je ovládán hormonálními látkami vylučovanými hypotalamem, což je část mozku. Tato klíčová žláza ovlivňuje růst, metabolismus a obecné chemické dění v těle. Sem patří hormon, který při porodu zajišťuje stahy a při kojení tvorbu mléka. Povšimněte si tohoto zajímavého spojení třetího oka či podvěsku mozkového se zrozením a mateřstvím, tedy časem, kdy mnoho žen cítí, že jejich intuice, zvláště ve vztahu k dítěti, dosahuje vrcholu.

Základní informace

Čakra a umístění: třetí oko - nad obočím a uprostřed
Sanskrtský název a význam slova: Ádžná - vnímat, vědět
Související téma: jasnozřivost - jasnovidění
Spřízněná barva: indigová
Hlavní oblast působení: intuice, moudrost
Spřízněná žláza: podvěšek mozkový
Spřízněné části těla: oči, spodní část lebky
Element a vládnoucí planeta: světlo/telepatická energie, Neptun, Jupiter
Astrologické souvislosti: Střelec, Ryby
Spřízněný smysl: šestý smysl
Vůně, oleje: hyacint, fiala, pelargonie
Krystaly: ametyst, fluorit, azurit
Zvířata a archetypy: žádné zvíře, psychik/racionalista
Tělesné dysfunkce: bolesti hlavy, slábnoucí zrak, neurologické poruchy, zelený oční zákal
Emocionální dysfunkce: noční můry, obtíže s učením, halucinace
Spřízněná svátost: kněžské svěcení
Potraviny: žádné
Věk a životní postup: žádný - emocionální inteligence

 

Charakter čakry třetího oka

Šestá čakra se nachází uprostřed mezi očima. Často se jí proto říká čakra čela neboli ajna. Nejčastěji se však nazývá třetí oko, a to z jednoho dobrého důvodu. Zkuste si zavřít oči, několikrát se zhluboka nadechnout a vydechnout a zaměřit svou pozornost do místa mezi očima. Ucítíte nebo dokonce uvidíte oválný předmět - vaše třetí oko, které se dívá přímo na vás. Je to oko vašeho pravého, neboli Vyššího já a dívá se na vás, protože vše podstatné je ukryto ve vašem nitru. Neexistuje nic, co byste nenašli ve svém srdci nebo mysli. Oddělenost hmotného světa kolem nás je jen iluze.
Třetí oko zaznamenává celý váš život jako film - všechny myšlenky, pocity i činy, ale i emoce všech lidí, s nimiž přijdete do styku. V okamžiku smrti se vám celý záznam přehraje před očima.
Třetí oko se od ostatních čaker liší tím, že ve svém středu má "oko". Obklopuje ho energetické centrum vyzařující indigové světlo, v němž probleskují jasně bílé a purpurové plamínky.

 

Třetí oko ovlivňuje myšlenky a pocity týkající se těchto oblastí:
* Budoucnost - touha nebo naopak nechuť vidět, co nás čeká.
* Minulost - když vás vaše vize vyděsila, nebo když jste byli v tomto nebo v jednom z minulých životů pronásledovaní za své "nadpřirozené" schopnosti (ženy se zvláštními schopnostmi byly často upalovány za "čarodějnictví"), také děti, kterým bylo řečeno, že jejich schopnosti a jasnozřivost pochází od ďábla, své třetí oko často raději zavřou.
* Víra v duchovno - touha nebo naopak nechuť vidět duchy a anděly.

Pokud je vaše třetí oko, oko vašeho Vyššího já, čisté, měli byste ho jasně vidět, jak se na vás dívá. Můžete dokonce rozeznat i to, jestli je otevřené nebo zavřené - úplně, napůl nebo jestli na vás mrká. Někdy bývá třetí oko zamlžené nebo v oparu, jenž mu brání v jasném "duchovním vidění" neboli "zření".