JSTE SVĚTELNÁ BYTOST

Jste bytost stvořená ze světla, lásky a inteligence. Tyto vlastnosti tvoří esenci čisté energie. Jste tedy energetickou bytostí. Možná namítnete, že někdy se tak vůbec necítíte, popravdě řečeno, cítíte se přímo naopak. Přesto má v sobě každý z nás neomezený zdroj energie a může tento úžasný dar kdykoli využít.

Pomocí myšlenek dokážete řídit tok energie v sobě i okolo sebe. Vaše myšlenky určují nejen to, jak se cítíte, ale i to, co prožíváte. Způsobem myšlení k sobě přitahujete a vytváříte různé druhy energie. Jinými slovy, věci, na něž soustředíte svou mysl - peníze, duchovní růst, vztahy, atd. - působí na vaše energetická centra.

Ta se dají přirovnat k větrákům nebo vrtulím, jejichž lopatky se překrývají. Říká se jim čakry, což ve staroindickém sanskrtu znamená "kola" nebo "kruhy".
A ačkoli máme na těle mnoho čaker, média a léčitelé se soustředí jen na několik hlavních, jež se nacházejí vždy v blízkosti žláz s vnitřní sekrecí. Stimulují tok životní energie (ki, čchi, prány) tělem a zajišťují mu tak životní sílu. Fungují jako ramena na pinballovém stolu, která mají za úkol dopravit kuličku na stanovené místo. Životní energie pochází z naší božské podstaty a umožňuje nám přístup k veškeré moudrosti.


Čakry neustále vyzařují a nasávají energii. Pokud se necháte pohltit negativními myšlenkami, zanesou se hustou, temnou energií. Znečištěnými čakrami nemůže energie volně proudit, a vy se proto budete cítit unavení a nevyrovnaní. Můžete také přijít o některé psychické schopnosti, na něž jste byli zvyklí.
Každé téma, jehož se vaše myšlenky mohou týkat, souvisí s určitou čakrou. Určitou čakru ovlivňují myšlenky na peníze, kariéru, jinou zase přemítání o vztazích, budoucnosti, chuti k jídlu, životnímu stylu a zvycích, nebo cílech a ambicích.


Pokud jsou vaše úvahy založené na lásce a důvěře, pak všechny čakry pracují tak, jak mají. Vaše energie i život hladce plynou a vy zažíváte harmonii a blaženost.
Většina z nás se však občas neubrání starostem a nedůvěře v běh života. Strach pak negativně ovlivňuje čakru, jíž se dané téma týká. Ta se zanese, smrští nebo naopak zvětší. Následkem toho můžete být například unavení nebo apatičtí bez zjevné příčiny.
Stav čaker významně ovlivňuje intuitivní schopnosti. Když je váš čakrový systém vyvážený a volně průchozí, dokážete vidět budoucnost, svou i ostatních lidí, nebo komunikovat s Bohem nebo anděly.

Chcete-li se o čakrách a auře dozvědět více, nebo se dokonce naučit mnohem více, můžete čerpat z různých zdrojů, internetu, knih různých autorů, či využít různých dostupných seminářů na toto téma.

Veškeré informace zde v rubrice Čakry a aura a jsou čerpány z těchto publikací:
"Čakry pro začátečníky" - David Pond
"Kniha čakrové léčby" - Liz Simpson
"Léčení čaker" - Doreen Virtue

S láskou a úctou Hanka