Už nějaký den se mi v mysli tvoří informace k vývoji současné situace. Je to dlouhé, ale jak to přišlo, tak předávám a děkuji každému, kdo to zvládne dočíst do konce.

I v situaci, ve které nyní všichni žijeme, se jasně projevují fáze, vývoj, tempo a správný čas.
Současný stav sice skončí jako kouzelným proutkem, ale ve správný čas. Co je tím myšleno? Že nic se neděje náhodou a i tato celá situace má své hlubší důvody. Toto je ovšem vhled pouze z duchovní úrovně. Správným časem bude to, až pochopíme, co se skutečně máme naučit. Proto vše vždy běží ve fázích, v řádu a ve svém tempu. Neskončí to dříve, než nám dojde, o co vlastně jde. První fáze je nejhorší a nejtěžší a tu právě dokončujeme, pomalu vstupujeme do fáze druhé.

Takže, jak probíhá tento vývoj, o jaké duchovní fáze jde?

 

1. Fáze: Euforie - zmatek, chaos, strach, panika.

Všichni hledají cesty, odpovědi, chtějí utišit strach. Část lidí už chápe vážnost situace, hledá cesty, způsoby, možnosti. Další část se postupně přidává, někteří cítí, vědí, jiní stále netuší a bojí se. Začíná se projevovat z jedné strany velká soudržnost, naděje, pomoc, spolupráce, z té druhé výsměch, ponižování, okrádání, lhaní, zlost a vztek. Málo komu opravdu dochází, co se děje, a jaký to má a může mít dopad. Všichni sedí u počítačů, mobilů, vymýšlí vtipy, jedni udržují paniku a stále živí to zlé, jiní se snaží podpořit duchovně, psychicky, vytváří posílení v nadějných poselstvích. Jedni ukazují, jak se k tomu postavit, jiní z toho dělají cirkus. Někteří se začínají věnovat rodinám, ostatním, snaží se pomáhat, dělat potřebné, jiní využívají čas tím, že celé dny "dřepí" u facebooku a jiných sítí a přenášejí informace, které už se dokola začínají opakovat. Stále je malý počet těch, kteří tento čas využívají pro vnitřní růst, ztišení, nalézání sebe sama, svého talentu, jen málo lidí se skutečně věnuje své rodině. Všichni mluvíme o tom, jak se máme ztišit, jít do sebe, ale každý stále křičíme nahlas a na něco kolem sebe upozorňujeme, rozhodně nejsme "uvnitř sebe a ztišení".

 

2. Fáze: Naděje, cesta, smutek a obavy.

Zde už začínáme více nad vším přemýšlet, pomalu nám postupně dochází, co se skutečně děje. Pomaličku vypínáme sociální sítě, jelikož už je to dokola, a přestává nám to přinášet radost a smysl, jen občas se podíváme na dění, ať jsme v obraze a možná pro nějakou tu útěchu, už nás ta euforie a stereotyp přestává bavit. Začínáme přemýšlet nad tím, jak využít daný čas. Zjišťujeme, že kolem sebe máme nebo nemáme nějaké další lidi a členy domácnosti. Přemýšlíme, kde bychom jak mohli prospět, co udělat, pro podporu ostatních a dané situace. Někteří se přestávají zlobit, někteří v tom ještě pokračují. Snižuje se lhostejnost, ale stále neodchází plně. Začínáme pomaličku přemýšlet, co dál, vnímat své vnitřní hlasy. Začínáme vnímat, že nám někteří lidé skutečně chybí, chybí nám jejich přítomnost. Uvědomujeme si, že více nám chybí být s těmito lidmi, než trávit čas nakupováním a vídáním se přes obrazovku. Začínáme vnímat i to, že zdraví je jediná věc, o kterou musíme pečovat a to nejen u sebe, ale začneme pečovat alespoň v mysli o své blízké. Stále je ještě toto všechno kombinováno lhostejností, zlostí, výsměchem a strachem, jak to všechno dopadne. Stále je moc práce, kde se pro nás obětují jiní, abychom tuto dobu důstojně přežili. Ano, myslíme na ně od začátku, ale nyní je nás více a jsme schopni jim třeba pomoci tím, že je nahradíme a umožníme jim, si konečně odpočinout. Nejvíce jim pomáháme tím, že je posilujeme a vyjadřujeme RESPEKT tím, že je chráníme danými pravidly. Částečně jdeme do ztišení a částečně už začínáme vnímat své nitro, ale stále jen velmi málo a málokdo z nás.

 

3. Fáze: Začátek nového přístupu, přicházející uvědomění, pokora, naděje, láska, radost, poznání skutečných hodnot.

Samozřejmě, že to není na sto procent a u všech a každého. Ale budeme se divit, kolik lidí se promění. Vyčistí se vztahy, budeme mí vyprázdněné domácnosti tím, co je zbytečné a čím plýtváme. Pocítíme i jiný vzduch, jinou atmosféru, začne svítat naděje v nás a našich srdcích. Už budeme z větší části vědět, co je pro koho důležité. Budeme vědět, že nejsme sami. Vždy bude i strana zla, ale bude jiná, menší, budeme k ní vnímat respekt, jelikož ona je tím, co nás udržuje zůstat v uvědomění celé náročné zkoušky. Budeme jiní. Svět kolem nás začne být jiný. Věci se začnou měnit. Začnou se měnit systémy, bude se měnit politika, ekonomie, vše půjde více od jednotlivce. Budeme mít ohled k sobě, ale také k ostatním. Budeme nejistí a velmi vyčerpaní. Ale uvidíme naději a budeme mít možnost více každý sám za sebe ovlivnit dění kolem nás, což se dotkne i ostatních. Jak říkám, nebude takový každý, ale z velké míry se to projasní a pročistí. Naše republika bude jiná. Vše bude jiné. Ještě občas přijde emoce strachu, ale už budeme poznávat skutečnou energii a světlo lásky, radosti, vzájemné úcty, respektu a pokory. Už více vnímáme sami sebe, hrajeme hry, čteme, nasloucháme, vnímáme tiché zvuky všeho kolem nás, naplněné mnoha nádhernými poselstvími. Začínáme být více v sobě a v tichu Bytí.

 

4. Fáze: Usazení, prožitek, ukotvení. Tohle je fáze, ke které je nutné dojít a především je nutné, ji nechat skutečně celou projít. Proč? Protože až zde usazujeme sílu a hodnoty fáze třetí. Teprve zde je začínáme prožívat. Teprve zde ji skutečně začínáme dýchat, vnímat, cítit, ochutnávat, vonět k ní a poznávat, jaká je to síla, láska, naděje. Pocit, že jsme to zvládli, překonali, budeme chtít vidět a objímat své blízké a v tom objetí bude... Obrovská naděje a láska. Ta, která nás všechny přes všechno přenesla. Ta, která ležela pod tím vším pohodlím, ignorací, výsměchem, nedůležitostí, samozřejmostí. Jsme v sobě. Jsme uvnitř, méně mluvíme, více nasloucháme a začínáme u sebe.

 

Ano, ještě přijde jedna vlna, zřejmě za 10 let. To proto, že někteří tuto transformaci nezvládnou. Mají na to právo. Deset let je pro nás možnost prokázat, co jsme skutečně zvládli, uvědomili a změnili. V té době celý ten kruh uzavřeme a teprve tehdy, přijde osvícení a osvobození pro nás všechny. Toto je v podstatě poslední varování, to, co se děje dnes. A my ho máme předurčeno zvládnout, ale záleží na nás, na každém z nás, ne hromadně, celek tvoříme svou individualitou, ne davem. Dav dáví, ale jednotlivec doplňuje jednotu. Jednota je síla a harmonie.
Pokud bychom u některé fáze skončili, nebo nějakou přeskočili, nedokonáme to ve správném řádu, tempu a vývoji a bylo by všechno zbytečné. Už to jasně prokazuje, že to skutečně za měsíc neskončí. Tento vývoj bude o trvat mnohem déle. Je na každém, jak si to přebere, jak to pojme. Bylo dost strašení, zavádějících informací a zabitého času u techniky, jež nás udržuje v panice. To stačí jednou za den shlédnout, abychom věděli, co kde jak. Já mám chuť vše zavřít a otevřít až za několik měsíců, nebo až na konci všeho tohoto dění. Mezi tím vím, že mám dost své práce ve svém poslání, že mám dost knih k přečtení, že mám dost času na odpočinek, na pročištění svého nitra i svého prostředí. Mám čas na rodinu, partnera, zvířátka, na svůj životní úkol. Ulice jsou tiché, i naše duše potřebují, abychom jim věnovali své "ticho". Budeme překvapení, kolik nádherných obrazů, barev a tvarů poznáme. Většina stále naříká, že nevnímá své anděly, že je neslyší, že neví, jak se s nimi spojit. Moji milí, tohle je cesta, jak je začít vnímat a vědomě se s nimi spojit. Hovoří k nám skrze naši duši, srdce, nitro. Hovoří k nám stále, nejlépe v přírodě. Až když se ztišíme, uklidníme se, začneme vnímat je i jejich poselství.

 

A jedno Vám předám i já:
"Milujeme tě, jsme s tebou a je nás mnoho. Neboj se, všechno dobře dopadne. Je to věčný koloběh, který nikdy neskončí. Tvá duše je věčná. Nezáleží na tom, zda v nás věříš, protože my věříme v tebe!"


S láskou a úctou Hanka